Kilka słów o nas
Dlaczego my?

Funkcjonowanie przedszkola opieramy na wieloletnim doświadczeniu. Zapewniamy przyjazną atmosferę, indywidualne podejście do każdego dziecka, oraz wykwalifikowaną kadrę, dla której praca z małym dzieckiem jest przyjemnością. Zwracamy szczególną uwagę na problemy, z którymi borykają się dzieci w różnym wieku. Pomagamy przetrwać pierwsze dni rozłąki z rodzicami otaczając dzieci czułością i dając im poczucie szczęścia.


Współpraca z Rodzicami

Szczególny nacisk kładziemy na stałą współpracę z Rodzicami. Podtrzymywanie dobrych relacji jest fundamentem prawidłowego funkcjonowania na zasadzie partnerstwa. Organizujemy cykliczne zebrania podczas których każdy ma prawo do zabrania głosu w sprawach istotnych dla przedszkola. Przyświeca nam bowiem wspólny i niezmienny cel: dobro dziecka.
Kadra wychowawcza

Kadrę wychowawczą stanowią wykształcone osoby, które nauczają dzieci z pasji, nie z obowiązku. Z przyjemnością i satysfakcją obserwują postępy jakie czynią dzieci z dnia na dzień. Nauczyciele nieustannie się kształcą, uczęszczają na dodatkowe warsztaty i szkolenia aby jeszcze lepiej poznać świat i potrzeby małego człowieka.


Wyposażenie przedszkola

Do dyspozycji dzieci oddajemy przestronne, słoneczne sale do zabawy i zajęć dydaktycznych, pełne kolorowych gier i zabawek. Oprócz tego w budynku znajduje się mi.in. oddzielna sala do zajęć logorytmicznych i tanecznych, szatnia, oraz sala plastyczna gdzie dzieci mogą rozwijać swoje talenty pod okiem specjalistów. Kolorowa jadalnia zachęca do próbowania smacznych i zdrowych posiłków dostarczanych przez firmę cateringową i przygotowywanych pod okiem dietetyka specjalnie dla dzieci w wieku przedszkolnym. Sale, w których przebywają dzieci, a także wszelkie inne pomieszczenia, zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo najmłodszym. Na wszystkie przedmioty znajdujące się na terenie placówki posiadamy atesty oraz certyfikaty.

Plac zabaw

Ruch na świeżym powietrzu pobudza do pracy cały organizm dziecka. Kilka metrów od przedszkola znajduje się plac zabaw pełen huśtawek, zjeżdżalni, piaskownicy i innych atrakcji tak uwielbianych przez dzieci. Przedmioty te charakteryzują się wysoką jakością wykonania i gwarantują bezpieczeństwo w użytkowaniu. Plac znajduje się w otoczeniu roślinności i drzew, w dużym parku miejskim.


Monitoring

W naszym przedszkolu rodzic może korzystać z monitoringu. Dostęp do "podglądu" jest zabezpieczony hasłem, które zostaje Państwu indywidualnie nadane. Dzięki temu udogodnieniu będą Państwo mogli w każdej chwili za pośrednictwem Internetu zobaczyć jak dziecko się bawi, je, uczestniczy w zajęciach, jak zachowuje się wśród rówieśników itp.


Wychowanie

W pracy z dziećmi wykorzystujemy elementy wszystkich znanych metod pojawiających się w dydaktyce przedszkolnej. Cenimy sobie metody opracowane przez Marię Montessori, Weronikę Sherborn, Martę Bogdanowicz i wielu innych autorytetów w dziedzinie edukacji i wychowania przedszkolnego. Wspierają one wszechstronną aktywność dziecka, wspomagają twórczość, rozwój, uczą samodzielności.Zapewniamy, że działania wszystkich naszych pracowników skierowane będą na wychowanie radosnego, aktywnego, wrażliwego, odpornego psychicznie i fizycznie dziecka przy współudziale rodziców.